Vélhetően senki nem számított ilyen különbségű győzelemre a Bajnokok Ligája őszi felének minden bizonnyal legnagyobb összecsapásán. A Camp Nouban borzalmas mérleggel rendelkező City durván beleszaladt a Leo névvel fémjelezett késbe.

Nehezen indult a meccs, az első tíz perc végén is volt miről beszélni. A City nagyon magasan visszatámadott, remélve hogy egy ily módon lefülelt passzból az akció végén túljárnak - az amúgy egész meccsen parádésan helytálló - Ter Stegenen. De nem ez volt a legnagyobb érvágás. A sérüléséből visszatérő Jordi Alba 9 perc után cserét kért. 3/2 csere maradt. Nem jó kezdés. Ám nem kellett sokat várni az első örömmámorra. 6 perccel később Andres Iniesta és Lionel Messi egy nagyszerű kényszerítővel átvitték a vendég védelmet, az akció végén - Fortuna segítségével - a labda Lionel Messi lába előtt kötött ki, aki kettőt húzott rajta, Claudio Bravo mellett elhúzta pimaszul, majd a hálóba gurított. 1-0!

Bár mondhatnám, hogy ez volt az első félidő egyetlen igazán nagy eseménye. De nem. 20 perccel később Piqué labdát kapott, s az akkorra már felbőszült David Silva hátulról teli talppal, szándékosan rácsúszott. Angol tudósok azóta is vizsgálják, az hogy nem ért lapot, de úgy tűnt, Geri összekapta magát. Ám nem sokkal utána Ilikay Gündogan beültette hintába, majd kapura tört. Stegen védett, Piquének pedig ez volt az utolsó momentuma. 3/1 csere maradt egy egész második félidőre. Ezzel ért tehát véget az első 45 perc.

Alig 8 perce tartott a második félidő, mikor eldőlt a találkozó. Claudio Bravo a tizenhatoson kívül eladott egy labdát, Luis Suárez ráemelte, a Chile szülte kapus pedig beleütött, ezzel elkövetve a legvégzetesebb, és a legamatőrebb hibát. Szó nélkül fejet hajtott Mazic előtt, nem reklamált, tudomásul vette: irány az öltöző.

Újabb csúnya vereség.

Innen pedig jött, aminek jönnie kellett. Lionel Messi nemsokkal utána a rövid sarokba vágta a labdát, majd Luis Suárez passzát értékesítette. Majd ismét Mathieu vonta magára a figyelmet. A 71. percben sárgát kapott. Nem telt el egészem 2 perc, szabálytalankodott a szögletzászlónál, Mazic pedig neki is felmutatta a piroslapot. Ez az ember nem ide való!

Nemsokkal később a dühtől és elkeseredettségtől fortyogó Kolarov egyértelműen felrúgta Messit, a szerb sporttárs pedig határozottan, reklamálást nem tűrően mutatott a büntetőpontra. Neymaron volt a sor. Hát nem a kapusba passzolta? De. De nem gond, nem illik tiziből, mondta, majd két perccel utána bevágta a végeredményről döntő gólt.

Barcelona - Manchester City 4-0

Ter Stegen - Parádésan védett, márpedig kellett nagyokat. Hibája sem volt, úriember módjára elküldte a fanyalgókat az anyjukba. Tetszett a játéka, mindent jól oldott meg. 9

Umtiti - Ha nincs ő, és a mentései, ki tudja mi lett volna. Klasszis. Mascheranonak bizony nem lesz könnyű dolga, a francia nagy vetélytárs, fiatal kora ellenére is. 9

Piqué - Neki csak 39 perc jutott, de azt jól futballozta végig. Sokkal ennél többet róla nem lehet elmondani, legfeljebb annyit, hogy minél gyorsabb gyógyulást kívánunk. 8

Mascherano - Mikor megláttam, hogy a jobb szélen lesz, idegbajt kaptam. De ő is nagyszerűen megoldotta a posztját, sőt, nekem egyenesen meglepetést okozott. Talán kipróbálhatná Lucho többször ott. 8

Alba - Ezt nem lehet sajnos értékelni, reméljük, gyors felépülésben lesz része.

Busquets - Róla megintcsak nem tudok újat mondani. Elengedhetetlen része a Barca egységének. Remekül vett részt a labdakihozatalokban, forgatta a labdát. Szinte hibátlan meccset tudott magáénak. 8

Iniesta - Hihetetlen zsenialitása ismét megvillant. Sarok mögötti passzok, kényszerítő Messivel. Kevesen csinálnak meg ilyeneket 33 évesen. Ismételten nagyszerűen játszott. 9

Rakitic - Nekem kicsit szürkébbnek tűnt, mint szokott. Talán azért van, mert inkább a kontrákkal operáltunl, és nem volt nála a labda, de nem olyan volt mint a bajnokságban. Ezzel együtt nem tudok ellene szólni. 7

Neymar - Kell neki a gól. Hála istennek össze is jött a végén, de ha előbb, meg se állították volna. Ezzel együtt így is csak undorító módon sikerült sokszor...A játékával viszont nem volt gond. 8

Suárez - Sajnos ő kimaradt a gólgyártásból, de reméljük Manchesterben majd villan. Mondjuk lőhetett volna egyet, de inkább megrúgatta a mesterhármast Leoval. Viszont kezd újra formába rázódni, és ez egy cseppet sem gond. 8

Messi - Nos, szerintem a teljesítménye mindent elmond. Lionel Messi addig lesz a világ legjobbja, amíg akar. Tegnap is zseniális volt. Fekszik neki ez a kontrázós játék, lendületből verhetetlen. És ugye a pitih három gól...hát az ki nem maradhatott volna. Hihetetlen teljesítmény megint. 10

Mathieu - Adjuk el. Gyorsan. Nem ez a szint. Épp talán kezdett elfogadható lenni a játéka, erre egy ilyen hülye pirosat összeszed...és két sárgával 3 perc alatt. Nevetséges. Sokkal többet nem tudok róla mondani. 5

Digne - Szokatlan helyzet szülte a játékát, de nagyszerűen futballozott. Nem nagyon mentek el mellette, támadott is és védekezett is. Ismételten jó meccse volt, pedig ez azért a Bajnokok Ligája, itt nagyok az elvárások. 9