Ma lenne 48 éves Tito Vilanova. A srácoknak már csak ezért is kötelező volt a győzelem.

Érdekes felállást választott Enrique, igazán ritka, hogy a Barca 3 védővel áll fel. Ám mikor, ha nem ma? Az ellenfél könnyen verhető, és ezután 3 naponként komolyabb meccsek jönnek. Ma lehetett tesztelni.

Az első 15 percet látva az volt az érzésem, hogy a fiúk is szokják még az új felállást. Hátul zavarodott, elöl pedig kapkodós játékot mutattak.

Vannak kiscsapatok, akik beparkolják a buszt a Barca ellen, ilyenkor vagy kis arányú vereséget szenvednek vagy pedig elrabolnak pontokat, és vannak, akik bátran kitámadnak, ők általában nem ússzák meg 4 kapott gól alatt. Mégis az utóbbiak a szimpatikusabbak, hiszen nem adják fel a támadás lehetőségét, szebb játékot játszanak, még ha tudják is, hogy ez a meccsükbe kerülhet. Ilyen a Leganes is.

Az első 2-3 gólt kontrából kapták, kinyílt a védelmük, és az MSN végigvitte. A féliődben már kiütésre állt a meccs, a második játékrészben a Barca talán minimálisan visszavett, de a hazaiak sem voltak veszélyesebbek a kapura. Aztán a maradék 2 bekapott mellett egy gólt lőttek, melyet teljesen megérdemeltek. Szimpatikus kiscsapat.

Leganes -  Barcelona 1-5

Ter Stegen - Inkább kisebb védései voltak ma, vagy belerúgták, ahol állt, vagy éles szögből érkezett labdát ütött ki. Ezeket szinte hiba nélkül abszolválta, viszont voltak egészen érdekesnek mondható megmozdulásai, passzai. Ez nálam még nem nyolcas. 7

Umtiti - Volt egy helyzet ma, ami neki köszönhetően nem ment be, bevetődve tudott menteni. Emellett pedig minden egyéb helyzetet kiválóan megoldott. Szinte mindig jól játszik, szerintem most az átlagnál is jobban. 9

Piqué - Nála sem jegyeztem ma fel bizonytalanságot, profin oldotta meg a problémás szituációkat, de talán kevesebbet, mint francia társa. Ám ez így is egy szép teljesítmény részéről. 8

Mascherano - Valamiért ma (sem) győzött meg, főleg az első félidei teljesítménye miatt. Nem egyszer bizonytalankodott, lemaradt, stb. Tud ő ennél jobb lenni. 7

Rakitic - Az első játékrészben arányag sokat szabálytalankodott, és a passzai sem voltak pontosak. Ő sem teljesen a poszján játszott, lehet, ennek köszönhető a mai kicsit szürkébb teljesítmény. 7

Rafinha - A Celtic ellen nagyon úgy látszott, nincs formában, de ma erre rácáfolt: sokat küzdött, jól passzolt, és az a gól... 8

Alba - A második félideje sobban sikerült, az első 45 percben szinte teljesen kivonták a játékból, nem volt nála sokat a labda. A második játékrészben már ő is sokat volt játékban, és ezen a poszton is megállta a helyét. 8

Iniesta - Mindig is csodáltuk a játékát, ez ma sem volt máshogy. Zseniális játékos, kár, hogy már csak pár éve van hátra. 8

Messi - Az argentin ma is varázsolt, amikor nála volt a labda, egyszerűen nem tudták megállítani. A világ legjobbja. 9

Suarez - Ma inkább a szélen játszott, több csele is volt az átlagosnál. A megszokott bénázásai (?) ma elmaradtak, szinte minden mozdulata jó volt. Ilyen formát az Atleti ellen is! 9

Neymar - Sokkal többet mozgott ma középre, sokkal többet futott, sokkal többet cselezett, ma végre teljesen élvezhető játékot nyújtott. Talán a meccs legjobbja, de döntstétek el Ti!