Kifejezetten szívós meccsre számíthattak azok, akik vették a fáradságot, és megnézték a tegnapi Sevilla-Barcelona összecsapást. Így is lett, kemény meccset játszottak a csapatok egymással.

Már a meccs elején nekiment a Barcának Sampaoli csapata, letámadtak, gyorspasszos játékkal igyekeztek megbénítani a katalán sztárcsapatot. Ez a jobb oldalon sikerült is, hiszen Roberto nagyjából másfél, két hete elvesztette a fonalat, azóta játszik nagyon gyatrán. A Sevilla ellen is gyakran szélsőt játszott, melynek eredményeként a hazai kontráknál,  támadásoknál egyszerűen nem tudott visszaérni a helyére. Ha meg ott volt, egyszerűen lassúnak bizonyult a sevillai szélsőkkel szemben, így Enrique nem véletlenül pakolta be mellé Mascheranot, akinek teljes meccse ráment spanyol társa hibáinak javítására.

Az első 15 perc vegyes játékot hozott, mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei. Ezután viszont jött egy olyan 25 perces szakasz, melyet a legjobb lesz gyorsan elfelejteni. Talán kijelenthetjük, hogy meccsek óta játékbeli hullámvölgyben van a csapat, ezen a találkozón ez pedig erre az időszakra tehető. (A Granada ellen a teljes meccsen, a City vendégeként 50 percet játszott teljesen használhatatlanul a csapat. Mint láthatjuk, csökken a szám.)

Mindenesetre be is kapott egy gólt a védelem, mely ezúttal nem tudta kompenzálni Roberto újabb óriási hibáját. Stéga nem volt benne, így ez a spanyol lelkén szárad. Miután ezt tisztességgel benyelte, a csapat teljesen megbénult, átadta a Sevillának a kezdeményezést, és ezáltal a területet is. Támadásban abszolút 0 volt, a védelemben pedig nem egyszer a szerencse segített.

Aztán ahogy mondani szokták: a semmiből jött az egyenlítés. Valahogy sikerült átszenvedniük magukat a félpályán, és vezeti egy gyors támadást. Neymar zsenialitását mutatja, hogy a védőre való rávezetés nem a megtolás utáni lövést készítette elő (milyen kár, hogy ötből egyszer jön be :( ), hanem direkt Messire várt, aki a második ütemben érkezve tökéletesen kapta meg a labdát, melyet szépen el is csavart. Borzasztó játékkal, de megvolt az egyenlítés a félidőben.

A félidei statisztikákon látszik: a Sevilla lefocizta a csapatot.

Szerencsére a második félidőre sikerült teljesen más játékkal kijönni, és a Barca megmutatta, ki a jobb csapat. Megint pörgősen kezdődött a félidő, sorra dolgozta ki mindkét oldal a helyzeteket. A vendég játékosok közül akiknek nem ment, összeszedték magukat, de mégis Mascheranot kell kiemelni, aki bár az első félidőben kisebb hibákat vétett, bőven a meccs embere nálam. Elképesztő mennyiségű mentést mutatott be, volt, hogy egy percen belül hármat. Gyakorlatilag hátul neki lehet köszönni, hogy ez a meccs nem ment el.

Aztán az idő elteltével kezdett látszani a Barca fölénye, statisztikailag is sokat javítottak. Ennek meg is lett az eredménye, egy kontrában Messi kivételesen elkezdett futni, és mint tudjuk, ilyenkor szinte lehetetlen tartani. Ellenben bíztam benne, hogy a Barca ezt fogja tenni az előnyével. A csereemberek beállásával is megnyugtató volt a meccs képe, az utolsó 5-10 percben kellett egyedül izgulni kicsit, de szerencsére a Sevilla nem tudott visszajönni.

Azért a végére elfogadható lett.

Összességében nehéz meccs, de a csapatnak következőre csak 2 hét múlva kell együtt játszania, mert válogatott szünet jön.

Sevilla - Barcelona 1-2

Ter Stegen - Összességében nagy védést nem tudott (=kellett) bemutatnia, a gól nem az ő hibája. 7

Digne - Támadásban még mindig kell fejlődnie, a védelemben elvárt feladatát ma nagy részben jól oldotta meg, kevesebb hibával játszott. 7

Umtiti - Ma se játszott rosszul, voltak nagy mentései. Megnyugtató érzés, hogy teljesen nyugodtan be lehet dobni ilyen fiatalon a nagyvízbe, egy Sevilla vagy City kaliberű csapat ellen. Ám a prímet ma Mascherano vitte el. 7

Mascherano - Nekem az az érzésem kezd vele kapcsolatban lenni, hogy csak kétféleképpen tud játszani: vagy ordas szarul vagy pedig a védelem vezéreként. Szerencsére tegnap az utóbbit láthattuk, mint már említettem, nálam a meccs embere. 8

Roberto - Vele kapcsolatban is elmondtam érzéseimet, mentségére szóljon, hogy a második félidőre összeszedte magát. Reméljük, hamarosan visszatlr régi formája, különben nem lesznek ok nélküliek a komolyabb jobbhátvédek érkezéséről szóló pletykák. 6

Busquets - Hosszú idő óta ez az első igazán jó meccse, amit láttam. Úgy tűnik, az októberi kráterteljesítmény után kezd kimászni a talajra, és normálisan teljesíteni. Nekem ez ma nagyon tetszett, ezért adok egy biztató pontszámot, hátha kitart. 8

Rakitic - Ő rajta érzem még mindig azt, hogy nem megy neki. Tegnap sem találta a helyét, pontatlan megoldásai voltak, csak vergődött. 6

Denis - Kezd belejönni, nem játszott rosszul. A csapattal együtt azért a második játékrészre ébredt fel igazán, de ekkor már hasznos tagja tudott lenni a Barcának. 7

Messi - Közepes napot fogott ki, ami megnyilvánul nagy jelenetekben (amit mindenki megjegyez), és az elpuskázott lehetőségekben, semmittevésekben, (melyet gyorsan elfelejtenek az emberek.)  A Sevilla ellen három igazán nagy pillanata volt: a gól, a gólpassz és a fantasztikus cselsorozat, melyet aztán nagyon csúnyán felé lőtt. Emellett az első félidő nagy részében akár le is lehett volna szedni a pályáról, nem változott volna a játék. Emellet pedig nyomott egy cipős hisztit. Ez így osztva-szorozva egy 7.

Neymar  - Sosem fogom megérteni, miért jó bevezetni a labdát 4 ember közé, majd elveszíteni. Valahogy azt érzem, emiatt nem lesz sosem a kedvencem. A gólpassza remek volt. 7

Suarez - Az első félidőben ő is szenvedett, hisz nem kapott támogatást, labdákat hátulról, és úgy persze mint tudjuk, elég nehéz. A második félidőre már a csapat is feljavult, így neki is ment a játék. 7